Gala Sportu w Piasecznie

 

W piątek, 9 lutego 2018 roku, na hali sportowej Stadionu Miejskiego w Piasecznie o godzinie 17 rozpoczęła się wyjątkowa uroczystość – gala podsumowująca rok sportowy 2017 Gminy Piaseczno. Uroczystość otworzył Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy.

 

Po wprowadzającej przemowie nastąpiło wręczanie nagród i wyróżnień w takich kategoriach jak: nadzieja sportowa, szkoła, kluby sportowe, działacz, zawodnik, sponsor oraz trener. Wśród nagrodzonych znalazła się także Akademia Siatkówki Legii Warszawa oraz jej członkowie. Akademii zostały przyznane nagrody w kategoriach:

1.Drużyna – dla zespołu „Trójek” w składzie: Janek Wasiak, Piotr Plewa, Antek Zieliński i Kuba Gołąbek

2.Działacz – prezes sekcji siatkarskiej Karolina Szewczyk

3.Sponsor – Piotr Gołąbek z firmy „Alaska” sponsorującej drużynę seniorów oraz Akademię

4.Trener – Robert Wójtowicz

Nagrodzeni członkowie Akademii Siatkówki wraz ze Zdzisławem Lisem, Hanną Kułakowską-Michalak oraz Markiem Frączem

 O samej Gali opowiedział dyrektor GOSiR Piaseczno, mgr Marek Frącz:

 

„Tego typu impreza odbywa się niemal od 20 lat. Na uroczystość zapraszamy wszystkich laureatów, zawodników, działaczy sportowych, sponsorów, nauczycieli, uczniów również, a także przedstawicieli klubów sportowych, którzy w całym roku zdobyli najwięcej punktów w rankingu sportu młodzieżowego. Nagradzamy również  nagrodami specjalnymi. Ten wieczór jest dla nas ważny, ponieważ GOSiR, gospodarz imprezy, właśnie w lutym, obchodzi swoje dwudzieste urodziny i wśród tych nagród specjalnych, wśród podziękowań od nas dla samorządowców, byłych zawodników, trenerów, działaczy, będą przygotowane upominki. W dzisiejszych obchodach weźmie udział grupa około 150 laureatów. Zawodnicy otrzymują statuetki, ale także talony na sprzęt sportowy, pozostali wyróżnieni otrzymują statuetki. Gospodarzem imprezy jest Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno pan Zdzisław Lis, który jest jednocześnie fundatorem tych wszystkich nagród. Myślę, że wśród gości oprócz przedstawicieli Miasta i Gminy Piaseczno jak zwykle pojawią się przedstawiciele starostwa powiatowego, a także przedstawiciele Polskiego Związku Lekkoatletyki, z którym współpracujemy zarówno inwestycyjnie, merytorycznie jak i organizacyjnie. Wśród grupy laureatów dominuje reprezentacja klubu sportowego Grawitacja, to jest taniec sportowy, którzy mają w swoich szeregach Mistrzów Polski, Europy, a nawet Mistrzów Świata w różnych kategoriach. Ramię w ramię z nimi idzie KS X Fight Piaseczno, klub zajmujący się szkoleniem w kickboxingu, oni również to zdobywcy takich tytułów jak Mistrz Polski Europy, Świata oraz Puchar Polski, Europy i Świata. Cała plejada gwiazd. Oprócz nich nominowani są m.in. szachiści, koszykarze, piłkarze, kolarze i siatkarze. A siatkówka bardzo pięknie się nam rozwija. Gmina stawia na różnorodność.” 

 

Gmina Piaseczno wspiera 21 dyscyplin sportowych.

 

 

 

 

Ewa Kwiatkowska

Podziel się:

OFICJALNY PARTNER TECHNICZNY MAZOWIECKO-WARSZAWSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ