II liga M: Wojciech Szczucki za sterami KS Metro Warszawa!

Stołeczne KS Metro Warszawa przed startem nowego sezonu czeka wiele zmian, zespół który od 2015 roku walczy na parkietach drugiej ligi zamierza w nadchodzącym sezonie namieszać w grupie i szykuje spore roszady w drużynie. Stery nad drużyną objął trener Wojciech Szczucki, który od lat szkoli siatkarską młodzież.  

Trener Mistrzów Świata z 2014 roku: Piotra Nowakowskiego, Karola Kłosa oraz Andrzeja Wrony. To u niego siatkarskie szlify zbierali: Zbigniew Bartman, Maciej Olenderek, Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Paweł Mikołajczak, Bartosz Gawryszewski, Mariusz Marcyniak, Jakub Radomski, Jan Król czy Bartłomiej Lemański i wielu innych, którzy do dziś wspominać mogą ciężkie treningi i obozy w KS Metro Warszawa.

– W stosunku do poprzedniego sezonu czekają nas spore zmiany, wiązało się to, m.in. z decyzją naszych podstawowych zawodników o zmianie barw Klubowych, jak i decyzji niektórych o zakończeniu przygody z siatkówką- komentuje zmiany w nadchodzącym sezonie trener Szczucki – Rozumiem ich decyzję, i dziękuję im za to co zrobili dla naszego Klubu- dodaje.

Po decyzji trenera Szczuckiego o objęciu sterów drużyny, odezwało się do Klubu wielu zawodników, którzy chętni są do gry pod jego okiem.

Powstała wizja, która zakłada, że drużyna w dużej mierze składać będzie się ze swoich wychowanków – To będzie mieszanka doświadczenia z młodością. Udało nam się pozyskać paru zawodników, którzy swoje doświadczenie zbierali również w Plus Lidze, wracają do Nas po kilku latach przerwy zawodnicy, którzy zaczynali u nas swoją przygodę, dołączą do nas juniorzy, którzy swoją pracą na obozach udowodnią, że są gotowi na grę a co najważniejsze zostają z nami niektórzy zawodnicy z biegłego sezonu, co świadczy o tym, że projekt który staramy się stworzyć jest dla nich przekonywujący- mówi Trener Szczucki.

Wiadomo już, że w nadchodzącym sezonie zobaczymy na parkiecie Jakuba Skwarka- dotychczasowy atakujący od nowego sezonu zagra na przyjęciu. Dalej reprezentować barwy Metra będzie również libero Patryk Toropolski, przyjmujący Bartosz Stępień oraz atakujący Karol Szczypkowski. A już niedługo kibice poznają nowe-stare twarze w zespole.

KS Metro Warszawa rywalizację na drugoligowych parkietach rozpocznie prawdopodobnie w niedzielę 1 października, meczem z KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski zainauguruje swój kolejny sezon w drugiej lidze.

Drużynę Wojciecha Szczuckiego będzie można oglądać w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Dereniowej 48 (dawniej Hawajska 7).

 

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS METRO Warszawa

Zapraszamy do śledzenia w mediach społecznościowych:
Facebook KS Metro Warszawa 2.liga: www.facebook.com/ksmetrowarszawa
Facebook KS Metro Warszawa: www.facebook.com/ksmetro
Instagram: www.instagram.com/ksmetro

Podziel się:

OFICJALNY PARTNER TECHNICZNY MAZOWIECKO-WARSZAWSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ