Wielki finał Kinder+Sport Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce 2018

Wielki finał Kinder+Sport Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce 2018 z sukcesami!

W Zabrzu od 6 do 8 lipca rozegrany został finał rozgrywek Kinder+Sport. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział blisko 44 tysiące młodych adeptów siatkówki. Dla zespołu z Nadarzyna były to zawody podwójnie udane. Obie zakwalifikowane drużyny (dwójka: Natalia Struzik, Ola Pruchniewicz i Ola Rybarczyk oraz trójka Magda Jureńczyk, Weronika Urbańska, Wiktoria Leśniewicz i Zuzia Moczulska) szturmem przeszły przez etap grupowy awansując do najlepszych ósemek drużyn w Polsce.
To jednak nie wszystko! Po wyjściu ze swoich grup, pokazując ogromną dojrzałość psychiczną i fizyczną pokonały swoje rywalki i znalazły się w najlepszej czwórce w Polsce. 
Dzień finałowy był ogromnym widowiskiem, pełnym sportowych emocji. W meczach półfinałowych oba zespoły uznały niestety wyższość przeciwniczek. Dla zawodniczek trenerki Dominiki (kategoria trójki) była to dopiero pierwsza przegrana w tych zawodach. Nadarzynianki uległy dziewczętom z Wieliczki po zaciętej walce w tie breaku.
Oba zespoły Nadarzyna stoczyły pojedynki o III miejsce. W kategorii dwójek po pierwszym secie przegranym na przewagi trenerce Ewie udało się zmobilizować swoja drużynę do walki. W tie-breaku dziewczęta zachowały większy spokój od przeciwniczek, które miał już piłkę meczową w górze. Skutecznym blokiem Nadarzynianki zakończyły mecz i odtańczyły taniec radości.
W trójkach podczas meczu o brązowy medal lepiej dysponowane były zawodniczki z Zawiercia i tym samym zespół z Nadarzyna zajął wysokie czwarte miejsce w turnieju.
Wyniki osiągnięte przez oba zespoły są historycznym sukcesem, który jest efektem wieloletniej, konsekwentnej pracy w sekcji piłki siatkowej GLKS Nadarzyn.

Klasyfikacja zespół z Mazowsza:
 
dwójki dziewcząt
GLKS Nadarzyn 3 miejsce
UKS Beta Błonie 12 miejsce
 
dwójki chłopców
UMKS MOS Wola Warszawa 15 miejsce
KS Saska Warszawa 25 miejsce
 
trójki dziewcząt
GLKS Nadarzyn 4 miejsce
UKS Viktoria Lubowidz 5 miejsce
 
trójki chłopców
UMKS MOS Wola Warszawa 4 miejsce
UKS Piątka Wołomin 16 miejsce
 
czwórki dziewcząt
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 5 miejsce
UMKS MOS Wola Warszawa 11 miejsce
 
czwórki chłopców
UMKS MOS Wola Warszawa II 18 miejsce
UMKS MOS Wola Warszawa I 32 miejsce
 
 

Podziel się:

OFICJALNY PARTNER TECHNICZNY MAZOWIECKO-WARSZAWSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ