Siatkówka jest sportem mojego życia i nie wyobrażam sobie, że mógłbym robić coś innego. -Daniel Pliński

Aktualności

Plebiscyt MWZPS - głosowanie

Niedawno wskazali Państwo osoby nominowane do Plebiscytu siatkarskiego MWZPS 2021. Teraz przyszedł czas na głosowanie! Podobnie jak w przypadku nominacji, głosujecie Państwo w czterech kategoriach: Działacz Roku, Zawodnik Roku, Trener Roku, Sędzia Roku. Zapraszamy!

Zasady głosowania:

 1. Głosowanie trwa w okresie: 26.11 - 5.12.2021 r.
 2. Głosowanie jest dobrowolne.
 3. W głosowaniu może wziąć udział każdy.
 4. W głosowaniu należy podać adres e-mail.
 5. Po wypełnieniu ankiety należy potwierdzić swój głos poprzez kliknięcie w link w wiadomości, która zostanie wysłana po zakończeniu głosowania.
 6. Do wyników końcowych zostaną uznane tylko te głosy, które zostały potwierdzone poprzez kliknięcie w link z pkt. 5.
 7. W trakcie głosowania nie podajemy wyników cząstkowych.
 8. Po zakończeniu głosowania adresy e-mail pozyskane w głosowaniu zostaną skasowane w terminie 30 dni od dnia zakończenia Plebiscytu.
 9. MWZPS nie udziela informacji, czy głos został zapisany i/lub uwzględniony.
 10. W przypadku próby kolejnego głosowania liczyć się będzie wyłącznie pierwszy oddany głos.
 11. Nie ma obowiązku głosowania we wszystkich kategoriach, to Państwo wybierają kategorię, w której chcą zagłosować.
 12. Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości podczas Wigilii siatkarskiej w dniu 12.12.2021 r.

Lista nominowanych w każdej z kategorii

Działacz Roku:

 

 

 • Krzysztof Felczak

  Znakomity trener z kuźni talentów przy Rogalińskiej, która co roku zajmuje czołowe miejsca w młodzieżowych rozgrywkach ogólnopolskich. Wiceprezes UMKS MOS Wola Warszawa, koordynator grup młodzieżowych, organizator wielu turniejów siatkarskich w UMKS MOS Wola Warszawa w tym międzynarodowego Wola Cup. Jego wiedza i doświadczenie zostały docenione i w marcu objął stanowisko Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

 • Marcin Kalicki

  Dziennikarz, który jako jeden z nielicznych w Polsce, opisuje relacje ze spotkań warszawskich drużyn młodzieżowych i seniorskich na Mazowszu. Autor wielu artykułów oraz wywiadów z siatkarkami i siatkarzami. Propagator siatkówki. Dzięki jego relacjom sukcesy naszych drużyn trafiają do szerokiego grona odbiorców.

 • Damian Krzemiński

  Prezes klubu GLKS Nadarzyn, w którym aktualnie trenuje ok. 180 zawodniczek i w ogólnej klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży w piłce siatkowej plażowej zajął XI miejsce w Polsce oraz XIX miejsce w piłce siatkowej halowej. Organizator bardzo dobrze ocenianego turnieju Finałowego o Mistrzostwo Mazowsza Młodziczek, pomysłodawca i organizator wielu ogólnopolskich bezpłatnych dla uczestników turniejów siatkarskich, w których udział brały zespoły z całej Polski (łącznie ok. 1500 uczestników), organizator drugiej edycji Wakacyjnego Wyzwania GLKS NADARZYN, w którym udział wzięło blisko 250 osób. Osoba bardzo zaangażowana w rozwój i popularyzację piłki siatkowej.


Trener Roku:

 

 

 • Konrad Cop

  Trener UMKS MOS Wola Warszawa, który poprowadził Reprezentację Polski Juniorów Młodszych do brązowego medalu Mistrzostw Europy oraz dołożył swoją cegiełkę do zdobycia przez zespół młodzików złotego medalu Mistrzostw Polski.

 • Mateusz Grabda

  Trener I-ligowego zespołu siatkarzy KPS Siedlce. W ostatnim sezonie doprowadził zespół do fazy play-off. Drugi trener Reprezentacji Polski Juniorów, która sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Świata w Iranie.

 • Klaudia Jagusiak

  Młoda, perspektywiczna i ambitna trenerka klubu GLKS Nadarzyn.

 • Aneta Krzemińska

  Trenerka zespołów GLKS Nadarzyn, w tym srebrnych medalistek Mistrzostw Mazowsza Młodziczek w siatkówce halowej (z awansem do półfinałów Mistrzostw Polski). W siatkówce plażowej zespoły pani trener zdobyły złoto na Mazowszu i 5 miejsce w Polsce w kategorii młodziczek, złoto na Mazowszu i brąz Mistrzostw Polski wśród kadetek oraz srebro na Mazowszu i 5 miejsce w Polsce wśród Juniorek.

 • Bartosz Kujawski

  Wprowadził zespół LOS Nowy Dwór Mazowiecki do I ligi siatkówki kobiet i w bieżącym sezonie zajmuje czołowe pozycje w tabeli.

 • Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk

  Trenerka zespołów RCS Radom, z rocznikiem 2006 zdobyła brąz na Mazowszu i doszła do półfinałów Mistrzostw Polski. Bardzo zaangażowana w swoją pracę.

 • Piotr Najmowicz

  Poprowadził zespół UKS Atena Warszawa do zdobycia złota Mistrzostw Mazowsza w kategorii Juniorek oraz wprowadził zespół warszawskiego AWF-u do I ligi PZPS.

 • Damian Włoch

  Trener złotych medalistów Mistrzostw Polski UMKS MOS Wola Warszawa w siatkówce halowe młodzików oraz złotych i srebrnych medalistów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików.


Zawodnik Roku:

 

 

 • Stanisław Chaciński

  Brązowy medalista Mistrzostw Europy wraz z Reprezentacją Polski U-17 oraz zdobywca 4 miejsca w Mistrzostwach Polski Kadetów w siatkówce halowej.

 • Gabriel Cieślik

  Złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików z klubem UMKS MOS Wola Warszawa. Najlepszy zawodnik meczu finałowego Mistrzostw Polski Młodzików.

 • Jakub Krzemiński

  MVP turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików, w którym wywalczył z UMKS MOS Wola Warszawa złoty medal.

 • Barbara Latos

  Podstawowa zawodniczka 1-ligowe zespołu AZS AWF Warszawa, srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza Kadetek w siatkówce halowej, złota medalistka Mistrzostw Mazowsza i brązowa Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kadetek oraz srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza i 5 miejsce podczas Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej.

 • Grzegorz Pacholczak

  Kapitan II-ligowej drużyny UMKS MOS Wola Warszawa, lider, zaliczył już setny występ w barwach MOSu na parkietach II ligi, wzór dla młodych siatkarzy trenujących na Rogalińskiej.

 • Maria Sawicka

  Rozgrywająca MUKS Sparta Warszawa, złota medalistka Mistrzostw Mazowsza w mini-siatkówce. Srebrna medalistka OOM. Od roku 2019 rozgrywająca kadry Polski U-14. Wielokrotnie wyróżniana jako MVP podczas turniejów.

 • Katarzyna Skorupa

  Doświadczona siatkarka, która poprowadziła Radomkę na szczyt w tabeli rozgrywek żeńskiej Ekstraligi.

 • Kinga Wrońska

  W kategorii kadetek złota medalistka Mistrzostw Mazowsza i brązowa Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej oraz srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza w siatkówce halowej, w kategorii juniorek srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza i 5 miejsce podczas Mistrzostw Polski w tej kategorii.

 • Arkadiusz Żakieta

  Od wielu lat wyróżniający się zawodnik warszawskich klubów, w ostatnim sezonie pewnie poprowadził Legię Warszawa do awansu do Tauron 1. Ligi, a w obecnym sezonie jeden z najlepiej punktujących siatkarzy "Wojskowych".


Sędzia Roku

 

 

 • Piotr Białek

  Sędzia młodego pokolenia zawsze uprzejmy i otwarty na rozmowy o przepisach zarówno z zawodnikami jak i trenerami, co z pewnością przekłada się na popularyzację przepisów gry w piłkę siatkową.

 • Wojciech Głód

  Młody, perspektywiczny sędzia szczebla centralnego z uprawnieniami do sędziowania Tauron Ligi, członek Wydziału Sędziowskiego MWZPS.

 • Agnieszka Myszkowska

  Jedyny sędzia z Mazowsza, który reprezentował nasze województwo i kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w siatkówce plażowej i to dwukrotnie.

 • Magdalena Niewiarowska

  Od wielu lat bardzo zaangażowana w sprawy sędziowskie na Mazowszu. W tym roku oficjalnie została sędzią międzynarodowym FIVB. W WS PZPS działa w ramach Komisji Szkolenia. Aktualnie jest odpowiedzialna za oficjalne tłumaczenie przepisów gry w siatkówkę na język polski.

 • Andrzej Ogórkis

  Młody sędzia MWZPS zaangażowany w prace w Komisji Obsad WS MWZPS.

 • Leszek Papież

  Przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego, zawsze chętny do pomocy, daje dobry przykład. Uzyskał w tym roku awans do sędziowania rozgrywek I ligi szczebla centralnego.

 • Paulina Wielgoszyńska

  Kandydatka na szczebel centralny. Doceniana za to, że poważnie traktuje każdy z meczów, który ma sędziować oraz za pewność podejmowanych decyzji na boisku.

 

Kliknij, aby zagłosować