Siatkówka to prosta gra, trzeba tylko trafić w to pomarańczowe. -

Waldemar Wspaniały

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym. -

Zdzisław Ambroziak

Nasza filozofia jest prosta - walczyć zawsze do końca. -

Łukasz Żygadło

Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować. -

Krzysztof Ignaczak

W piłkę nożną można grać niechlujnie przez 80 minut. W siatkówkę tak grać się po prostu nie da. -

Jacek Laskowski

To jest uroda siatkówki. Nie możesz się załamać, gdy przegrywasz. Nie możesz przestać grać, gdy prowadzisz. -

Wojciech Drzyzga

Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych. -

Łukasz Kadziewicz

Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki. -

Wojciech Drzyzga

Historyczny sukces młodzieży z LTS Legionovia!

19-11-2021 | Aktualności

W drodze do środowego meczu podopieczne trenera Pawła Kowala wyeliminowały już pierwszoligowca z Aleksandrowa Łódzkiego, jednak bezsprzecznym faworytem starcia była w tym przypadku drużyna ze Stężycy. Siatkarki z Kaszub nieźle radzą sobie na zapleczu TAURON Ligi, plasując się w środku tabeli.

Wielu fachowców dostrzegło już wcześniej dobrą dyspozycję drugoligowych rezerw Legionovii, które w tegorocznych rozgrywkach zgromadziły jak dotąd komplet punktów. Notowania bukmacherów zapowiadały wyrównane starcie dwóch zespołów o podobnym potencjale. Środa przyniosła jednak inne rozstrzygnięcia i to ekipa Pawła Kowala dominowała na parkiecie.

Mój zespół świetnie zareagował na założenia taktyczne na ten mecz i zrealizował je niemal w stu procentach. Graliśmy na wysokich emocjach, co poniosło nas do dobrego występu i nie pozwoliło zespołowi ze Stężycy rozwinąć się ani na chwilę ? mówi trener Kowal.

W pierwszych dwóch setach drugoligowiec z Legionowa, którego skład stanowią juniorki i rezerwowe siatkarki pierwszego zespołu (absolwentki akademii LTS Legionovia: Diana Dąbrowska, Sonia Stefanik i Maja Szymańska), wyraźnie znalazł receptę na wyżej notowane rywalki. Mocne zagrywki i bardzo dobra gra w kontrataku zaprocentowały i LTS wygrało do 17 i 15.

Najciekawsza walka miała miejsce w ostatniej partii, w której drużyna ze Stężycy prowadziła nawet 23:21. W końcówce jednak, po czasie na żądanie trenera, gospodynie rzutem na taśmę wygrały cztery kolejne wymiany i postawiły kropkę nad ?i?, sięgając po historyczny awans.

Pokonanie pierwszoligowca w poprzedniej rundzie pozwoliło nam głęboko uwierzyć, że rywal z tego poziomu rozgrywkowego nie jest dla nas przeszkodą nie do przejścia. Przebieg meczu ze Stężycą i kontrola, jaką LTS miał nad tym spotkaniem dają drużynie dużo wiary we własne możliwości ? komentuje Paweł Kowal.

W 1/8 finału LTS może trafić na którąś z ekip ekstraklasowych, w tym na? IŁ Capital Legionovię Legionowo! Czy po raz pierwszy podwarszawskie miasteczko zobaczy derby w meczu o stawkę? Dowiemy się już za kilka dni! Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 26 listopada.

Od wielu lat staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju młodzieży ? mówi zadowolony prezes obu legionowskich klubów Konrad Ciejka ? Jak pokazują ostatnie wyniki oraz rosnąca liczba naszych absolwentek nie tylko w rodzimych wyższych ligach, ale również grających poza granicami Polski, nasza strategia jest dobra dla młodych zawodniczek wypływających na szerokie wody!

-Czekamy z podekscytowaniem na losowanie. To będzie fantastyczna nagroda dla dziewczyn za ich dobrą postawę w Pucharze ? kończy Kowal.