Siatkówka to prosta gra, trzeba tylko trafić w to pomarańczowe. -

Waldemar Wspaniały

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym. -

Zdzisław Ambroziak

Nasza filozofia jest prosta - walczyć zawsze do końca. -

Łukasz Żygadło

Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować. -

Krzysztof Ignaczak

W piłkę nożną można grać niechlujnie przez 80 minut. W siatkówkę tak grać się po prostu nie da. -

Jacek Laskowski

To jest uroda siatkówki. Nie możesz się załamać, gdy przegrywasz. Nie możesz przestać grać, gdy prowadzisz. -

Wojciech Drzyzga

Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych. -

Łukasz Kadziewicz

Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki. -

Wojciech Drzyzga

Inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Sportu

19-02-2022 | Aktualności

? Cieszę się, że w skład Rady weszli przedstawiciele tak wielu dyscyplin – wielcy mistrzowie oraz reprezentanci środowisk sportowych. Macie Państwo ogromną wiedzę i doświadczenie w odnoszeniu sukcesów i z tego właśnie chcemy czerpać dla dobra polskiego sportu ? powiedział minister.

Rada stanowi kolegialny organ pomocniczy Ministra Sportu i Turystyki o charakterze opiniodawczo-doradczym w obszarze kultury fizycznej. Do jej zadań należy opiniowanie i formułowanie stanowiska w sprawach dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w zakresie sportu, w tym w zakresie sportu osób z niepełnosprawnościami.

– Zależy nam na tym, aby polski sport odnosił sukcesy ? te najbardziej widoczne w postaci medali olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, ale także te u podstaw piramidy szkoleniowej. Chcemy być skuteczni w upowszechnianiu sportu w społeczeństwie i stawianiu czoła problemom cywilizacyjnym, tak bardzo widocznym w kontekście aktywności fizycznej młodych ludzi ? dodał minister Bortniczuk.

Przewodniczącym Społecznej Rady Sportu został reprezentant Polski, wybitny siatkarz Marcin Możdżonek. – Dzięki zaangażowaniu w prace Społecznej Rady Sportu zarówno ja, jak i moi koledzy i koleżanki, będziemy mieli wpływ na to, co dzieje się w polskim sporcie. A dzieje się w nim dużo i mam nadzieję, że będzie się działo jeszcze więcej. Jako byli sportowcy, którzy osiągnęli sukcesy, mamy różne spostrzeżenia na wiele spraw i tym chcemy się konstruktywnie dzielić ? zadeklarował Możdżonek.

Podczas pierwszego posiedzenia członkowie Rady dyskutowali między innymi o modelu upowszechniania sportu wśród najmłodszych i nadaniu rangi sportowi młodzieżowemu. Zastanawiano się nad tym, jak skutecznie selekcjonować talenty już na etapach wczesnoszkolnych. W agendzie spotkania znalazły się także takie zagadnienia, jak:

  • Cyfryzacja w sporcie  dostępne aplikacje i programy wspierające sport, od programów dla nauczycieli w-f przez programy dla trenerów.
  • E-sport ? model rywalizacji, zagrożenia, możliwości połączenia pokoleniowego, platforma do wspólnego spędzania czasu i budowania więzi rodzinnych.
  • Sportowcy ?po sporcie? ? budowanie zrównoważonych karier sportowych, wsparcie sportowców po karierze sportowej, szkolenia, wdrażanie w rynek pracy.
  • Rola Społecznej Rady Sportu jako platformy łączącej sportowców z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Społecznej Rady Sportu akty powołania odebrali:

Blanik Leszek

Chmara Sebastian

Czarnecki Ryszard

Czerkawski Mariusz

Dola Włodzimierz

Grzegorczyk Ewa

Januszewski Paweł

Jędrzejczak Otylia

Kalinowski Andrzej

Kowalski Bartłomiej

Kubacki Rafał

Kulesza Cezary

Kusznierewicz Mateusz

Listkiewicz Kajetan

Majewski Stefan

Możdżonek Marcin

Piesiewicz Radosław

Pyciak-Peciak Janusz

Roman Witold

Supron Andrzej

Szmal Sławomir

Tkacz Andrzej