Siatkówka to prosta gra, trzeba tylko trafić w to pomarańczowe. -

Waldemar Wspaniały

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym. -

Zdzisław Ambroziak

Nasza filozofia jest prosta - walczyć zawsze do końca. -

Łukasz Żygadło

Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować. -

Krzysztof Ignaczak

W piłkę nożną można grać niechlujnie przez 80 minut. W siatkówkę tak grać się po prostu nie da. -

Jacek Laskowski

To jest uroda siatkówki. Nie możesz się załamać, gdy przegrywasz. Nie możesz przestać grać, gdy prowadzisz. -

Wojciech Drzyzga

Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych. -

Łukasz Kadziewicz

Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki. -

Wojciech Drzyzga

Informacja WGiD przed sezonem 2019/2020

08-07-2019 | Aktualności, WGiD

W zakładce Pobierz -> Niezbędne dokumenty opublikowane zostały dokumenty zatwierdzone przez Zarząd MWZPS, które będą regulować rozgrywki i opłaty w sezonie 2019/2020.

Znajdą tam Państwo między innymi Przepisy Sportowo-Organizacyjne, Komunikat Organizacyjny, Warunki gry i wyposażenia obiektu, Regulamin Zmiany Barw Klubowych, czy Regulamin ekwiwalentu za wyszkolenie. W zakładce tej znajduje się również zaktualizowana Deklaracja Członka Klubu MWZPS oraz Formularz zgłoszeniowy do rozgrywek w sezonie 2019/2020.

Terminy zgłoszeń do rozgrywek zostały podane w Komunikacie Organizacyjnym. Formularze zgłoszeniowe należy wysyłać na adres wgid@mwzps.pl. Warunkiem koniecznym dopuszczenia do rozgrywek jest brak zaległości finansowych wobec MWZPS. Zespoły klubów, które na dzień zakończenia zgłoszeń, nie uregulują zobowiązań oraz nie uiszczą opłaty startowej nie zostaną dopuszczone do rozgrywek. Szczególnie prosimy o dokładne zapoznanie się z nowym Regulaminem ekwiwalentów za wyszkolenie, który został przygotowany przez Wydział Rozgrywek PZPS i znacząco różni się od przepisów, które obowiązywały przed 1 czerwca 2019 roku. Na stronie zamieszczony został również kalkulator naliczania ekwiwalentów zgodnie z nowymi przepisami.

Wszyscy niepełnoletni zawodnicy muszą mieć wgraną deklarację w Systemie OSEKiZ w miejscu do tego przeznaczonym. Cała deklaracja musi być umieszczona we właściwym polu. Przypominamy, że przed startem sezonu, wszyscy zawodnicy muszą mieć wgrane do systemu swoje zdjęcia. Funkcjonuje kreator zdjęć, który pozwala przyciąć zdjęcie do wymaganego formatu. Nie będzie możliwości zgłoszenia formularza F-02 z zawodnikami oraz sztabem, którzy nie mają wgranych do systemu deklaracji oraz zdjęć. Prosimy również o zapoznanie się ze zmianami regulacji prawnych dotyczących badań medycznych zawodników poniżej 23 roku życia, które nastąpiły 1 marca 2019 roku. Podkreślamy, iż pomimo zmian, nie każdy lekarz może wystawić teraz zaświadczenie. W przypadku zawodników, którzy ukończyli 23 rok życia kwestia badań nie uległa żadnym zmianom i mogą być oni dopuszczeni do udziału w treningach i zawodach tylko na podstawie zaświadczenia wystawionego przez lekarza medycyny sportowej. Tak jak w latach poprzednich badania aktualizują operatorzy. Po takiej operacji nie ma konieczności ponownego zatwierdzania F-02. Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej oraz Wydział Gier i Dyscypliny zaleca wykonywanie badań wszystkich zawodników u lekarzy medycyny sportowej.

Wydział Gier i Dyscypliny MWZPS