Siatkówka to prosta gra, trzeba tylko trafić w to pomarańczowe. -

Waldemar Wspaniały

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym. -

Zdzisław Ambroziak

Nasza filozofia jest prosta - walczyć zawsze do końca. -

Łukasz Żygadło

Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować. -

Krzysztof Ignaczak

W piłkę nożną można grać niechlujnie przez 80 minut. W siatkówkę tak grać się po prostu nie da. -

Jacek Laskowski

To jest uroda siatkówki. Nie możesz się załamać, gdy przegrywasz. Nie możesz przestać grać, gdy prowadzisz. -

Wojciech Drzyzga

Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych. -

Łukasz Kadziewicz

Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki. -

Wojciech Drzyzga

Nabór do Kadry Mazowsza Młodziczek i Młodzików w Siatkówce Plażowej

13-02-2023 | Aktualności, Siatkówka Plażowa

  1. Dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 2009 i 2010 – bezwarunkowo
  2. Dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 2008 ? tylko dla zawodniczek i zawodników, którzy byli w Kadrze Mazowsza 2022 lub zajęli miejsca 1-8 w rozgrywkach o Mistrzostwo Mazowsza w siatkówce plażowej w 2022 roku lub posiadają wybitne warunki fizyczne / motoryczne.

Zainteresowanych treningami siatkówki plażowej w ramach kadry Mazowsza prosimy o  uzupełnienie formularza do dnia 24.02.2023 roku włącznie: https://forms.office.com/e/MfiUps9Dq1

Zgłoszenie może wysłać:

  • trener lub osoba odpowiedzialna w klubie  macierzystym,
  • rodzic za aprobatą klubu lub
  • zawodnik za zgodą rodziców i klubu macierzystego.

Wszelkie zgody będą weryfikowane.

Dodatkowo należy dostarczyć do siedziby biura (na recepcję budynku w kopercie podpisanej MWZPS – czynna przez całą dobę 7 dni w tygodniu) lub przesłać na adres: Mazowiecko ? Warszawski Związek Piłki Siatkowej, ul. Grażyny 13/15 lok 8, 02-548 Warszawa oryginał Oświadczenia 2023 w nieprzekraczalnym terminie do 06.03.2023 roku. Brak dostarczenia oryginału Oświadczenia, podpisanego pełnym imieniem i nazwiskiem, w w/w terminie będzie skutkował brakiem powołania do Kadry Mazowsza. Skany nie są aprobowane.

Prosimy starać się nie zgłaszać zawodniczek i zawodników, którzy są aktualnie w kadrach halowych MWZPS a jeśli takowe zgłoszenie wystąpi ? przy nazwisku dołączyć informację że zawodniczka / zawodnik występuje również w kadrze halowej.

Preferowany sposób zgłaszania dwójkami ze względu na specyfikę dyscypliny. Przy czym każdy klub może zgłosić więcej niż jedną dwójkę. W przypadku dwójki łączonej z różnych klubów w zgłoszeniu należy o tym poinformować. Jeśli zgłoszą się dwie dwójki z jednego klubu, trener po treningu selekcyjnym zastrzega sobie możliwość wyboru pojedynczych zawodników z każdej dwójki celem stworzenia zespołu do dalszego szkolenia i gier w oficjalnych rozgrywkach o Mistrzostwo Mazowsza w kategorii docelowej i starszych. Zakwalifikowanie dwóch zespołów z jednego klubu do szkolenia nie wyklucza również w trakcie trwającego możliwości dokonania zmian zawodników w zespołach w obrębie jednego klubu przez trenera kadry celem dalszego szkolenia i gry w oficjalnych rozgrywkach o Mistrzostwo Mazowsza w kategorii docelowej i starszych.

Treningi i zgrupowania kadr siatkówki plażowej głównie będą odbywać się od 01 maja do 23 lipca, również wyjazdowo w weekendy. Zawodniczki i zawodnicy, którzy będą grali do końca rozgrywek centralnych PZPS w kategoriach młodzieżowych w rozgrywkach halowych, zostaną dołączeni do kadry po zakończeniu powyższych rozgrywek.

Koszty zgrupowań i treningów pokrywa MWZPS. W przypadku braku uczestnictwa zawodniczki / zawodnika w Mistrzostwach Mazowsza Młodziczek i Młodzików niespowodowanym działaniem ?siły wyższej? koszt odbytych i przyszłych zgrupowań i treningów pokrywa klub macierzysty. Transport na zgrupowania w zakresie Rodziców (informacyjnie, w minionym sezonie zgrupowania odbywały się w okolicach Działdowa, Iławie, Kołobrzegu i Cetniewie).

W przypadku dużej ilości zgłoszeń, przekraczającej liczę miejsc, MWZPS zorganizuje trening selekcyjny, najprawdopodobniej w poniedziałek 08 maja 2023 w godzinach popołudniowych.

W roku 2021 Maja i Zosia a w roku 2022 Madzia i Zuzia trenując w ramach Kadry Mazowsza Młodziczek w siatkówkę plażową zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski Młodziczek.