Siatkówka to prosta gra, trzeba tylko trafić w to pomarańczowe. -

Waldemar Wspaniały

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym. -

Zdzisław Ambroziak

Nasza filozofia jest prosta - walczyć zawsze do końca. -

Łukasz Żygadło

Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować. -

Krzysztof Ignaczak

W piłkę nożną można grać niechlujnie przez 80 minut. W siatkówkę tak grać się po prostu nie da. -

Jacek Laskowski

To jest uroda siatkówki. Nie możesz się załamać, gdy przegrywasz. Nie możesz przestać grać, gdy prowadzisz. -

Wojciech Drzyzga

Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych. -

Łukasz Kadziewicz

Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki. -

Wojciech Drzyzga

Oświadczenie WGiD MWZPS ws. wykluczenia zespołów z rozgrywek o II ligę PZPS

04-04-2019 | Aktualności, WGiD

1. PZPS nie odpowiedział na jakiej podstawie podważana jest końcowa kolejność rozgrywek MWZPS wysłana 25 marca 2019 r., w których zespoły są podane na następujących miejscach:

– Iskra Warszawa ? 4 miejsce w rozgrywkach wojewódzkich

– UKS SMS Warszawa ? 3 miejsce w rozgrywkach wojewódzkich

– Wojskowe Warszawa ? 4 miejsce w rozgrywkach wojewódzkich

Zasady rozgrywek wojewódzkich stanowią jednoznacznie, iż wyłączne prawo do ich interpretacji oraz zapisów, których nie ma w zasadach, przysługuje Wydziałowi Gier i Dyscypliny MWZPS. Stąd też Wydział Gier i Dyscypliny postanowił, że zespoły, które nie wyraziły zainteresowania rozgrywkami PZPS nie będą brane pod uwagę przy ustalaniu końcowej klasyfikacji do rozgrywek PZPS. Podana klasyfikacja zawierała po cztery drużyny zgłoszone zarówno do rozgrywek męskich, jak i żeńskich.

Wysłane zgłoszenie zostało zaakceptowane przez PZPS i między innymi na jego podstawie 26 marca powstały komunikaty ? rozgrywek o II ligę PZPS, w których uwzględniono wszystkie nasze zespoły.

2. PZPS nie odpowiedział na nasze pytanie, czemu zastosowano inną interpretację w przypadku zespołów z 2 miejsca, które zostały zgłoszone jako mistrzowie i zajęły miejsca w grupie przeznaczonej dla 1 zespołu z województwa (zespoły z 3 miejsc nie były rezerwowymi i tym samym nie zostały ?rozlosowane?, tylko zajęły miejsca w grupach przeznaczonych dla 2 zespołu z województwa).

Wydział Rozgrywek PZPS nie ingerował w tym przypadku w końcową kolejność podaną przez województwa, pomimo iż zastosowały tę samą interpretację własnych rozgrywek co WGiD MWZPS. Tym samym podważamy skład większości grup ? rozgrywek o II ligę PZPS, a właściwie zrobił to sam Wydział Rozgrywek PZPS, stosując w sposób wybiórczy własną interpretację tego samego punktu Regulaminu.

3.PZPS nie odpowiedział na nasze pytanie dotyczące sprzeczności zapisu Regulaminu z Komunikatem odnośnie sędziów ? rozgrywek o II ligę PZPS.

Zgodnie z Regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd PZPS, sędziów prowadzących na turnieje ? wyznacza PZPS. Natomiast zgodnie z Komunikatem Wydziału Rozgrywek PZPS wszyscy sędziowie mają być wyznaczani przez WZPS. W tym przypadku Wydział Rozgrywek nie widzi problemu z brakiem zastosowania się do zapisów Regulaminu, tym samym łamiąc go w sposób ewidentny i kwestionując własne stwierdzenie, że jest zobligowany do jego przestrzegania.

Wydział Gier i Dyscypliny MWZPS udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania skierowane przez przedstawiciela PZPS.

 W rozgrywkach 1/4 o II ligę PZPS już przed wykluczeniem 4 zespołów było dużo wakatów. W niektórych województwach rozgrywki nie odbywają się, a zgłoszone zespoły uzyskują tytuł Mistrza województwa bez rozegrania żadnego meczu. Po decyzji Wydziału Rozgrywek PZPS powstała grupa stworzona z Mistrza Mazowsza, w której poza zespołem LSW Warszawa nie ma nikogo innego. Tym samym nasza interpretacja zapisów Regulaminu rozgrywek MWZPS, jak i zgłoszenie zespołu Bronowianki Kraków do rozgrywek, nie skrzywdziły żadnego z zespołów biorących udział w rozgrywkach PZPS. Nie zajęły one miejsca innym chętnym.

Co do samej interpretacji końcowej klasyfikacji Rozgrywek MWZPS dla Rozgrywek o II ligę PZPS zastosowanej przez Wydział Gier i Dyscypliny oczywiście można mieć różne zdanie, ale tylko Zarząd oraz Członkowie MWZPS mogą je w sposób wiążący wyrazić i oprotestować.

Wszystkie Kluby, nie tylko te wykluczone przez Wydział Rozgrywek PZPS, poniosły już koszty związane z udziałem, transportem, zakwaterowaniem lub organizacją.

Działania na szkodę Klubów MWZPS zostały podjęte przez PZPS w skutek maila wysłanego 1 kwietnia przez Przedstawiciela Stowarzyszenia Siatkówka w Kobyłce, które to Stowarzyszenie nie jest członkiem MWZPS i nie ma prawnego przedstawicielstwa w PZPS.

W związku z zaistniałą sytuacją MWZPS złoży oficjalne odwołanie do Zarządu PZPS. W przypadku negatywnej decyzji do kolejnych instancji, w tym do Ministerstwa Sportu.

                                               Wydział Gier i Dyscypliny MWZPS