Siatkówka to prosta gra, trzeba tylko trafić w to pomarańczowe. -

Waldemar Wspaniały

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym. -

Zdzisław Ambroziak

Nasza filozofia jest prosta - walczyć zawsze do końca. -

Łukasz Żygadło

Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować. -

Krzysztof Ignaczak

W piłkę nożną można grać niechlujnie przez 80 minut. W siatkówkę tak grać się po prostu nie da. -

Jacek Laskowski

To jest uroda siatkówki. Nie możesz się załamać, gdy przegrywasz. Nie możesz przestać grać, gdy prowadzisz. -

Wojciech Drzyzga

Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych. -

Łukasz Kadziewicz

Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki. -

Wojciech Drzyzga

Plebiscyt MWZPS – głosowanie

26-11-2021 | Aktualności

Niedawno wskazali Państwo osoby nominowane do Plebiscytu siatkarskiego MWZPS 2021. Teraz przyszedł czas na głosowanie! Podobnie jak w przypadku nominacji, głosujecie Państwo w czterech kategoriach: Działacz Roku, Zawodnik Roku, Trener Roku, Sędzia Roku. Zapraszamy!

Zasady głosowania:

 1. Głosowanie trwa w okresie: 26.11 – 5.12.2021 r.
 2. Głosowanie jest dobrowolne.
 3. W głosowaniu może wziąć udział każdy.
 4. W głosowaniu należy podać adres e-mail.
 5. Po wypełnieniu ankiety należy potwierdzić swój głos poprzez kliknięcie w link w wiadomości, która zostanie wysłana po zakończeniu głosowania.
 6. Do wyników końcowych zostaną uznane tylko te głosy, które zostały potwierdzone poprzez kliknięcie w link z pkt. 5.
 7. W trakcie głosowania nie podajemy wyników cząstkowych.
 8. Po zakończeniu głosowania adresy e-mail pozyskane w głosowaniu zostaną skasowane w terminie 30 dni od dnia zakończenia Plebiscytu.
 9. MWZPS nie udziela informacji, czy głos został zapisany i/lub uwzględniony.
 10. W przypadku próby kolejnego głosowania liczyć się będzie wyłącznie pierwszy oddany głos.
 11. Nie ma obowiązku głosowania we wszystkich kategoriach, to Państwo wybierają kategorię, w której chcą zagłosować.
 12. Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości podczas Wigilii siatkarskiej w dniu 12.12.2021 r.

Lista nominowanych w każdej z kategorii

Działacz Roku:

 • Krzysztof FelczakZnakomity trener z kuźni talentów przy Rogalińskiej, która co roku zajmuje czołowe miejsca w młodzieżowych rozgrywkach ogólnopolskich. Wiceprezes UMKS MOS Wola Warszawa, koordynator grup młodzieżowych, organizator wielu turniejów siatkarskich w UMKS MOS Wola Warszawa w tym międzynarodowego Wola Cup. Jego wiedza i doświadczenie zostały docenione i w marcu objął stanowisko Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.
 • Marcin KalickiDziennikarz, który jako jeden z nielicznych w Polsce, opisuje relacje ze spotkań warszawskich drużyn młodzieżowych i seniorskich na Mazowszu. Autor wielu artykułów oraz wywiadów z siatkarkami i siatkarzami. Propagator siatkówki. Dzięki jego relacjom sukcesy naszych drużyn trafiają do szerokiego grona odbiorców.
 • Damian KrzemińskiPrezes klubu GLKS Nadarzyn, w którym aktualnie trenuje ok. 180 zawodniczek i w ogólnej klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży w piłce siatkowej plażowej zajął XI miejsce w Polsce oraz XIX miejsce w piłce siatkowej halowej. Organizator bardzo dobrze ocenianego turnieju Finałowego o Mistrzostwo Mazowsza Młodziczek, pomysłodawca i organizator wielu ogólnopolskich bezpłatnych dla uczestników turniejów siatkarskich, w których udział brały zespoły z całej Polski (łącznie ok. 1500 uczestników), organizator drugiej edycji Wakacyjnego Wyzwania GLKS NADARZYN, w którym udział wzięło blisko 250 osób. Osoba bardzo zaangażowana w rozwój i popularyzację piłki siatkowej.

Trener Roku:

 • Konrad CopTrener UMKS MOS Wola Warszawa, który poprowadził Reprezentację Polski Juniorów Młodszych do brązowego medalu Mistrzostw Europy oraz dołożył swoją cegiełkę do zdobycia przez zespół młodzików złotego medalu Mistrzostw Polski.
 • Mateusz GrabdaTrener I-ligowego zespołu siatkarzy KPS Siedlce. W ostatnim sezonie doprowadził zespół do fazy play-off. Drugi trener Reprezentacji Polski Juniorów, która sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Świata w Iranie.
 • Klaudia JagusiakMłoda, perspektywiczna i ambitna trenerka klubu GLKS Nadarzyn.
 • Aneta KrzemińskaTrenerka zespołów GLKS Nadarzyn, w tym srebrnych medalistek Mistrzostw Mazowsza Młodziczek w siatkówce halowej (z awansem do półfinałów Mistrzostw Polski). W siatkówce plażowej zespoły pani trener zdobyły złoto na Mazowszu i 5 miejsce w Polsce w kategorii młodziczek, złoto na Mazowszu i brąz Mistrzostw Polski wśród kadetek oraz srebro na Mazowszu i 5 miejsce w Polsce wśród Juniorek.
 • Bartosz KujawskiWprowadził zespół LOS Nowy Dwór Mazowiecki do I ligi siatkówki kobiet i w bieżącym sezonie zajmuje czołowe pozycje w tabeli.
 • Luiza Lenartowicz-KalbarczykTrenerka zespołów RCS Radom, z rocznikiem 2006 zdobyła brąz na Mazowszu i doszła do półfinałów Mistrzostw Polski. Bardzo zaangażowana w swoją pracę.
 • Piotr NajmowiczPoprowadził zespół UKS Atena Warszawa do zdobycia złota Mistrzostw Mazowsza w kategorii Juniorek oraz wprowadził zespół warszawskiego AWF-u do I ligi PZPS.
 • Damian WłochTrener złotych medalistów Mistrzostw Polski UMKS MOS Wola Warszawa w siatkówce halowe młodzików oraz złotych i srebrnych medalistów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików.

Zawodnik Roku:

 • Stanisław ChacińskiBrązowy medalista Mistrzostw Europy wraz z Reprezentacją Polski U-17 oraz zdobywca 4 miejsca w Mistrzostwach Polski Kadetów w siatkówce halowej.
 • Gabriel CieślikZłoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików z klubem UMKS MOS Wola Warszawa. Najlepszy zawodnik meczu finałowego Mistrzostw Polski Młodzików.
 • Jakub KrzemińskiMVP turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików, w którym wywalczył z UMKS MOS Wola Warszawa złoty medal.
 • Barbara LatosPodstawowa zawodniczka 1-ligowe zespołu AZS AWF Warszawa, srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza Kadetek w siatkówce halowej, złota medalistka Mistrzostw Mazowsza i brązowa Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kadetek oraz srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza i 5 miejsce podczas Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej.
 • Grzegorz PacholczakKapitan II-ligowej drużyny UMKS MOS Wola Warszawa, lider, zaliczył już setny występ w barwach MOSu na parkietach II ligi, wzór dla młodych siatkarzy trenujących na Rogalińskiej.
 • Maria SawickaRozgrywająca MUKS Sparta Warszawa, złota medalistka Mistrzostw Mazowsza w mini-siatkówce. Srebrna medalistka OOM. Od roku 2019 rozgrywająca kadry Polski U-14. Wielokrotnie wyróżniana jako MVP podczas turniejów.
 • Katarzyna SkorupaDoświadczona siatkarka, która poprowadziła Radomkę na szczyt w tabeli rozgrywek żeńskiej Ekstraligi.
 • Kinga WrońskaW kategorii kadetek złota medalistka Mistrzostw Mazowsza i brązowa Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej oraz srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza w siatkówce halowej, w kategorii juniorek srebrna medalistka Mistrzostw Mazowsza i 5 miejsce podczas Mistrzostw Polski w tej kategorii.
 • Arkadiusz ŻakietaOd wielu lat wyróżniający się zawodnik warszawskich klubów, w ostatnim sezonie pewnie poprowadził Legię Warszawa do awansu do Tauron 1. Ligi, a w obecnym sezonie jeden z najlepiej punktujących siatkarzy „Wojskowych”.

Sędzia Roku

 • Piotr BiałekSędzia młodego pokolenia zawsze uprzejmy i otwarty na rozmowy o przepisach zarówno z zawodnikami jak i trenerami, co z pewnością przekłada się na popularyzację przepisów gry w piłkę siatkową.
 • Wojciech GłódMłody, perspektywiczny sędzia szczebla centralnego z uprawnieniami do sędziowania Tauron Ligi, członek Wydziału Sędziowskiego MWZPS.
 • Agnieszka MyszkowskaJedyny sędzia z Mazowsza, który reprezentował nasze województwo i kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w siatkówce plażowej i to dwukrotnie.
 • Magdalena NiewiarowskaOd wielu lat bardzo zaangażowana w sprawy sędziowskie na Mazowszu. W tym roku oficjalnie została sędzią międzynarodowym FIVB. W WS PZPS działa w ramach Komisji Szkolenia. Aktualnie jest odpowiedzialna za oficjalne tłumaczenie przepisów gry w siatkówkę na język polski.
 • Andrzej OgórkisMłody sędzia MWZPS zaangażowany w prace w Komisji Obsad WS MWZPS.
 • Leszek PapieżPrzewodniczącym Wydziału Sędziowskiego, zawsze chętny do pomocy, daje dobry przykład. Uzyskał w tym roku awans do sędziowania rozgrywek I ligi szczebla centralnego.
 • Paulina WielgoszyńskaKandydatka na szczebel centralny. Doceniana za to, że poważnie traktuje każdy z meczów, który ma sędziować oraz za pewność podejmowanych decyzji na boisku.

Kliknij, aby zagłosować