Siatkówka to prosta gra, trzeba tylko trafić w to pomarańczowe. -

Waldemar Wspaniały

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym. -

Zdzisław Ambroziak

Nasza filozofia jest prosta - walczyć zawsze do końca. -

Łukasz Żygadło

Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować. -

Krzysztof Ignaczak

W piłkę nożną można grać niechlujnie przez 80 minut. W siatkówkę tak grać się po prostu nie da. -

Jacek Laskowski

To jest uroda siatkówki. Nie możesz się załamać, gdy przegrywasz. Nie możesz przestać grać, gdy prowadzisz. -

Wojciech Drzyzga

Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych. -

Łukasz Kadziewicz

Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki. -

Wojciech Drzyzga

Witold Roman Dyrektorem COS

01-08-2022 | Aktualności

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk powołał w dniu 9 czerwca 2022 roku Witolda Romana na stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu.

Witold Roman pełnił dotychczas funkcję zastępcy dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Ukończył studia w Instytucie Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego, jest absolwentem Organizacji i Zarządzania w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, ukończył także studia MBA na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Reprezentował wielokrotnie Polskę jako siatkarz, trener i kapitan reprezentacji (259 oficjalnych spotkań w kadrze seniorskiej w latach 1987?1997). Kapitan Reprezentacji Olimpijskiej Siatkarzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku i czterokrotny uczestnik mistrzostw Europy. Złoty i srebrny medalista Uniwersjady. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

Menadżer polskiej reprezentacji siatkarzy w latach 2005-2011. Pełnił funkcję prezesa Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, członka Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz przewodniczącego Wydziału Rozgrywek. W latach 2012-2015 roku  pełnił funkcję wiceprezesa oraz szefa Wydziału Szkolenia PZPS.